Pogoda w Warszawie
Get Adobe Flash player
 • 1
  NAJWAŻNIEJSZYM INTELIGENTNYM ELEMENTEM BUDYNKU Z INTELIGENTNYM SYSTEMEM OGRZEWANIA JEST UŻYTKOWNIK.
 • 1
  NIEZALEŻNIE OD ŹRÓDŁA GRZEWCZEGO ŁATWIEJ OGRZAĆ DOM Z MNIEJSZYMI STRATAMI I TYM SAMYM Z MNIEJSZYM ZAPOTRZEBOWANIEM NA ENERGIĘ.
 • 1
  ŚRODKI ZAINWESTOWANE W ENERGIĘ ODNAWIALNĄ EFEKTYWNĄ ENERGETYKĘ, PRZEMYSŁ I TRANSPORT TO NIE KOSZTY, TO INWESTYCJE
 • 1
  POLSKA JEST KRAJEM ROLNICZYM, DYSPONUJEMY DUŻYM POTENCJAŁEM BIOMASY – NIE ZMARNUJMY TEJ SZANSY NA NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNĄ!
 • 1
  Z OGROMNEGO POTENCJAŁU EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ MOŻEMY KORZYSTAĆ PRZY ZACHOWANIU TEGO SAMEGO KOMFORTU ŻYCIA, A NAWET POLEPSZAJĄC WARUNKI, W KTÓRYCH ŻYJEMY
 • 1
  O ILE NA ROSNĄCE CENY ENERGII NIE MAMY WPŁYWU, O TYLE NA STANDARD ENERGETYCZNY BUDYNKU JUŻ TAK.
 • 1
  ZBADAJ SWÓJ DOM…...…DOBRZE WIELU LUDZI NIE MA ŚWIADOMOŚCI JAK WIELE MOGĄ ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI BADANIU TERMOWIZYJNEMU.
 • 1 (Kopiuj)
  ODGAZOWUJĄC NIECZYNE SKŁADOWISKO ODPADÓW MOŻNA ZAOPATRZYĆ ŚREDNIEJ WIELKOŚCI MIASTO W ENERGIĘ I CIEPŁO - ZATRZYMAJMY JEGO EMISJĘ DO POWIETRZA KTÓRYM ODDYCHAMY!
Strona główna Odnawialne źródła energii Energia wiatru Zalety elektrowni wiatrowych

Zalety elektrowni wiatrowych

1. Mogą pracować na sieci wydzielone, dzięki czemu nie trzeba transportować wytworzonej przez nie energii.

 

2. Nie powodują one zanieczyszczenia środowiska naturalnego, ponieważ wykorzystuje się siłę wiatru, która to stanowi darmowe i odnawialne źródło energii.

 

3. Nie są emitowane do otoczenia gazy cieplarniane czy inne zanieczyszczenia. Ważne jest również to, że zasoby, z których wytwarzana jest energia elektryczna, nie ulegną wyczerpaniu. Również oszczędność paliw takich jak węgiel, ropa czy gaz podczas produkcji energii.

 

4. Duża sprawność przetwarzania energii pochodzącej z wiatru w energię elektryczną w porównaniu z pozostałymi źródłami energii odnawialnej. Może ona nawet przekroczyć 60% w zależności od zastosowanych rozwiązań technologicznych.

 

5. Uniwersalność miejsca, w którym można wybudować siłownię wiatrową jest jej niewątpliwym atutem. Mogą się one znajdować zarówno na nieużytkach rolnych, na pustyni, na terenach przybrzeżno-morskich, jak i nawet na otwartym morzu.

Ponadto wiele z nowych turbin wiatrowych jest przystosowanych do zainstalowania na dachu domu mieszkalnego, hali produkcyjnej, biurowca czy też do umieszczenia w konstrukcji nośnej mostu, albo jako bilbord reklamowy lub ruchoma tablica.

Pojedyncze elektrownie wiatrowe jak i całe farmy wiatrowe o dużych rozmiarach mogą stanowić również dodatkową turystyczną atrakcję dla osób odwiedzających daną okolicę Wszystko zależy od punktu z jakiego spojrzymy na instalacje wiatrowe jako element architektoniczny otaczającego nas krajobrazu. Dla jednych będą one szpeciły najbliższą okolicę i zaburzały jej harmonię, dla innych stać się mogą wartościową atrakcją turystyczną.

 

6. Dodatkowe lub podstawowe źródło energii elektrycznej na terenach znajdujących się w oddaleniu od centrów cywilizacyjnych lub też trudno dostępnych, oczywiście w zależności od warunków wietrznych. Jest to dobre rozwiązanie na jednostkach pływających i w miejscach, w których nie ma bezpośredniej możliwości podłączenia do sieci elektroenergetycznej.

 

7. Powstawania nowych miejsc pracy. Zajęcia znajdą tam zarówno osoby oceniające warunki wietrzności na określonym obszarze, ludzie projektujący i pracujący przy produkcji instalacji wiatrowych, osoby zajmujące się sprzedażą i marketingiem oraz ludzie pracujący podczas budowy i następnie przy eksploatacji elektrowni wiatrowych. Według szacunków, 1000 MW mocy zainstalowanej w siłowni wiatrowej daje zatrudnienie 5.000-7.000 osób.

 

8. Może być prowadzona produkcja rolno-spożywcza. Wraz z drogami dojazdowymi elektrownie wiatrowe zajmują około 1% powierzchni farmy wiatrowej. Pozostałe 99% można wykorzystać pod uprawy rolne.

Współpracujemy z:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zaprzyjaźnione strony

© 2012 termo-sfera.pl